OBITELJSKA KATEHEZA

Obitelj, kolijevka i nositeljica života, prva je prenositeljica vjere i odgojiteljica u kršćanskom življenju. Mi roditelji kao predvodnici naših obitelji i kao njihov temelj izabrani smo i dužni svjedočiti i širiti vjeru svuda među nama te biti primjer našim ukućanima u vjeri i kršćanskom ponašanju. Kako bi to uspjeli te osigurali našoj djeci rast u vjeri i poticali jedni druge na međusobno druženje i promicanje obiteljskih vrijednosti sastajemo se na mjesečnom susretu-katehezi obiteljskog Bjelovarskog dekanata koji se održava u prostorima župnog ureda u Cigleni kod velečasnog Krešimira Žinića. Naše dugogodišnje druženje od 2014. godine obilježio je 2. nacionalni susret katoličke obitelji na Trsatu s temom „Obitelj nositeljica života“. Tim susretom smo se još više duhovno obnovili te spoznali pravo blaženstvo koje imamo, a to je obitelj. Svakim našim susretom želimo sve bolje izgraditi naše obitelji te vjeru u Isusa Krista koji je izgrađivao svoje apostole kao primjer nama te po njegovim djelima i riječima želimo upotpuniti naše obitelji Duhom Svetim. Radosna srca primamo sve nove bračne parove iz svih župa na duhovnu izgradnju te naravno zajedničko druženje uz katehezu i okrjepu uz kolače.

Alica Stančin