DOGAĐANJA - FRAMA

EMAUS

I ove godine kao i prijašnjih naša se Frama tradicionalno na Usksni ponedjeljak zaputila pješice prema Velikom Trojstvu. Ovim hodom svake godine obilježavamo Emaus, tj. put uskrslog Isusa u Emaus sa dvojicom učenika. Krenuli smo rano ujutro kako bi stigli na misno slavlje u Velikom Trojstvu. Putem smo naravno pjevali neke o naših omiljenih framaških pjesama, molili krunicu, družili se i razgovarali. U Trojstvu nas je srdačno dočekao vlč. Marko Ocvirek, župnik crkve Presvetog Trojstva u kojoj smo slavili misno slavlje na kojem je jedna naša framašica predivno svjedočila vjeru i podijelila svoj put prema vjeri i u vjeri sa nama i ostalim župljanima. Nakon mise smo uveselili župljane i otplesali im nekoliko naših plesova izvan crkve. Sav taj hod i ples nas je poprilično izmorio i ogladnio pa smo svi zajedno ručali, a nakon ručka uslijedilo je druženje. Naši framaši-animatori osmislili su nekoliko zanimljivih igara koje smo igrali. Tražili smo dijelove psalama skrivene u travi, penjali se preko zamišljenih zidova, igrali pantomime... Nažalost, druženju je jednom morao doći kraj i svi smo se zaputili svojim kućama puni veselja, lijepih dojmova i novih uspomena.