TJEDNA NAJAVA
6. Uskrsna nedjelja
10. svibnja 2015. – 6. Uskrsna nedjelja www.zupa-svetoga-antuna-bj.hr P. - Sv. Ignacije iz Lakonije U. - Sv. Leopold Bogdan Mandić S. - Gospa Fatimska Č. - Uzašašće Gospodinovo ili Spasovo P. - Sv. Izidor S. - Sv. Ivan Nepomuk Sljedeća nedjelja je 7. Uskrsna nedjelja • Nakon što je u subotu 25. travnja 2015. godine razorni potres pogodio Nepal usmrtivši više od 5000 ljudi i ostavljajući više od 6000 ozlijeđenih i desetke tisuća bez krova nad glavom, Hrvatski Caritas je pokrenuo nacionalnu akciju prikupljanja novčane pomoći za stradale u potresu u Nepalu. Toj akciji pridružuju se i sve župe naše Biskupije. Pozivamo vas velikodušnost kako bi posvjedočili kršćansku solidarnost s potrebitima u ovoj dramatičnoj životnoj situaciji ljudi u Nepalu. Svoj dar možete staviti u označenu škrabicu pod korom. • U utorak, 12. svibnja je deveti utorak posvećen Sv. Antunu Padovanskom. Svetu misu u 18h predvodi mons. Zlatko Koren, župnik iz Marije Bistrice. • U srijedu, 13. svibnja je godišnje Euharistijsko klanjanje ili klečanje u našoj župi. Svete mise su u 7, 10.30 i 18 sati. Presveto će biti izloženo cijeli dan između svetih misa. Molimo vjernike koji žele moliti i dežurati po sat vremena da se upišu u raspored koji je u sakristiji. • U četvrtak, 14. svibnja je Uzašašće Gospodinovo ili Spasovo. Svete mise su u 7, 10.30 i 18h. • U srijedu, 13. svibnja u 19h u crkvi je roditeljski sastanak za roditelje naših prvopričesnika. • Ovaj tjedan, u subotu 16. svibnja u 17h je u našoj župi je slavlje Svete Potvrde ili Krizme. Sljedeće nedjelje na svetoj misi u 9 sati je Prva sveta Pričest. Nadamo se lijepom vremenu kako bismo oba slavlja mogli imati u našem samostanskom vrtu. Ovogodišnje krizmanike i prvopričesnike preporučujemo u vaše molitve. • Ispovijed za krizmanike, prvopričesnike, kumove i roditelje je po ovom rasporedu: - Krizmanici imaju ispovijed u srijedu prema rasporedu vjeronauka. Njihovi kumovi i roditelji imaju ispovijed u petak u 19h. - Prvopričesnici i njihovi roditelji imaju ispovijed u subotu u 9h. • Dar za obnovu naše crkve i samostana možete dati u sakristiji ili staviti u škrabicu pod korom. Radovi polako idu kraju. Obnovljen je toranj. Završava se krov i fasada. Sutra u podne na pročelje crkve postavit ćemo novi kip sv. Antuna koji ćemo večeras blagosloviti pod svetom misom. Hvala svima koji su darovali za obnovu naše crkve i samostana. • U sakristiji je novi broj GK, Veritas.

<< Prethodna 1 2 3 ... 4 5 6 ... 195 196 197 Slijedeća >>