Uskrs - Vazam

5. travnja 2014. -   USKRS – VAZAM

www.zupa-svetoga-antuna-bj.hr

Ovaj tjedan  slavi se u Katoličkoj Crkvi:

P. – USKRSNI PONEDJELJAK

U. – Sv. Ivan Krstitelj de la Salle

S. – Sv. Valter

Č. - Sv. Demetrije

P. - Sv. Terencije

S. - Sv. Stanislav

Sljedeća nedjelja je 2. Uskrsna ili Bijela nedjelja

o   Svim vjernicima  čestitamo i želimo radostan i blagoslovljen USKRS!

o   Sutra,  na Uskrsni ponedjeljak,  raspored misa je kao nedjeljom: 7, 9, 10.30 i 18 sati.

o   Na Uskrsni utorak, 7. travnja je pobožnost 13 utoraka u čast sv. Antunu

Padovanskom. Svetu misu u 18 sati predvodi i propovijeda vlč. Dražen Karačić, župnik iz Karlovca.

o   Kroz cijeli uskrsni tjedan, svakoga dana u 15 h u našoj crkvi,  pred slikom Milosrdnog Isusa,  molimo Devetnicu na čast Božjeg milosrđa.

o   Sljedeće nedjelje, 12. travnja slavi se i blagdan Božjeg milosrđa, kojega je službeno proglasio papa Ivan Pavao II.  30.  travnja 2000. godine. U našoj crkvi sv. Antuna, s posebnom pobožnošću i  sv. misom proslavit ćemo blagdan Božjeg milosrđa. U 14h pred Presvetim oltarskim sakramentom pjevat ćemo krunicu Božeg milosrđa, a točno u 15 h započet će i svečana sveta misa.

o   Hodočašće naše biskupije na Mariju Bistricu ide u subotu, 09. svibnja. Cijena autobusom je 50 kn. Polazak je u 5.30h. Prijave i uplate su u sakristiji utorkom, četvrtkom i subotom od 9-11h.

o   Hvala svima koji ste darovali za obnovu naše crkve i samostana koja je u tijeku. Doprinos za obnovu naše crkve i samostana možete dati u sakristiji ili staviti u škrabicu pod korom.

o   Od Tiska u sakristiji imamo GK. Uzmite naš župni listić.