Pobožnost trinaest utoraka (1. utorak)

Pobožnost trinaest utoraka pred blagdan sv. Antuna započela je 20. ožujka 2012. godine u franjevačkoj crkvi Sv. Antuna Padovanskog u Bjelovaru, svečanom procesijom kojom su u crkvu prepunu vjernika unijete svečeve relikvije. Pobožnost i svetu misu predvodio je vlč. Siniša Paušić, župnik iz Rokovaca, a koncelebrirali su vlč. Ivica Bačani, župnik iz Virja, i fra Tonio Vučemilović, gvardijan samostana.  Tijekom svete mise pjevao je župski zbor iz Rokovaca pod ravnanjem Tomislava Raca. Osobito se molilo za blagoslov i duhovni rast bjelovarsko-križevačke biskupije, jer se toga dana obilježavala 2. godišnjica utemeljenja biskupije i ređenja biskupa mons. Vjekoslava Huzjaka. U propovijedi je istaknuta važnost i potreba vjerničkog napajanja na duhovnim izvorima milosti, kao što su sveti sakramenti i Riječ Božja. Sv. Antun je prikazan kao čovjek koji se najprije napajao milošću Božjom, a onda ju je poput potoka prenosio na ljude svoga vremena.

Na kraju svete mise okupljenim vjernicima se obratio gvardijan samostana fra Tonio Vučemilović i zahvalio vlč. Siniši Paušiću na doprinosu koji je dao ovom samostanu i vjerničkoj zajednici, pa i obilježavanju pobožnosti trinaest utoraka. Zato je i bila želja da prvi utorak ove godine predvodi vlč. Siniša. DSC01752.JPG

<< Prethodna 1 2 3 ... 119 120 121 122 123 Slijedeća >>